Swap Telefon Nedir?

Swap iPhone

Akıllı telefonlar yapıları sebebiyle çabuk arızalanabiliyorlar ve kazara yaptığımız şeyler sonucunda hoş olmayan problemlerle karşılaşabiliyoruz. Müşteriler yani bizler bu problemlerle karşılaştığımız zamanlarda problem yaşamamak adına uzun Garanti kapsamına daima önem veriyoruz.Peki bunun konumuzla ne alakası var? Swap Telefon Nedir? sorusunu akıllara getiren şey aslında garanti sonucu gönderilen yeni telefonlar. iPhone garanti

Swap Telefon Nedir?

Garantiye gönderdiğimiz telefonların yerine eğer teknik servis yeni bir telefon gönderiyorsa bu telefona Swap denir. Her garanti işleminde Swap telefon gönderilmez. Swap telefonların gönderilebilmesi için ürünle ilgili bir arıza olması lazım. Ürünle ilgili derken anlatmak istediğimiz şey ürünün kendisinden kaynaklı bir arıza olması gerekiyor. Eğer gerçekten de böyle bir arıza söz konusuysa ürünü üreten firma sizlere Swap telefonu gönderiyorlar.

Swap telefonların, yeni üretilen telefonlardan hiçbir farkı yok. Ancak ülkemize girerken bu telefonlar vergi kapsamında değerlendirilmesin diye kulaklık, şarj aleti, rehber kitapçığı gibi yan ürünlerle beraber değil yalnız başına gönderiliyor.

Bu kavram genelde Apple ürünlerinde karşımıza çıkıyor. Bunun asıl sebebi ise Apple’ın birçok problem de cihazları tamir etmek yerine yenisini göndermeyi tercih etmesi. Müşteri memnuniyeti amacıyla Apple problem çıkartan telefonların birçoğunda tamir işlemleri yerine yeni telefon göndermeyi tercih ediyor ve bu olay çok yaygın olduğu için yanında Swap telefon gibi kavramlarda getiriyor. Yani sonuç olarak bu telefonun diğer sıfır telefonlardan hiçbir farkı yok.

Gelen aramalar

• iphone garanti
• iphone teknik servis
• iphone değişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir