iPhone veya iPad’de Tıklama Sesleri Nasıl Kapatılır?

iPhone tık sesi

iPhone ve iPad cihazlarda tıkladıktan gelen sonra ses aslında işlemin yapıldığını bize bildirmek amacıyla bulunuyor. Yani bu işlem lüzumsuz bir sebepten dolayı değil. Ancak yoğun olarak mesajlaşmak istediğiniz zaman hem çevrenizdeki insanları hemde sizi ciddi anlamda rahatsız edebilecek kadar tıklama sesi söz konusu olabiliyor. Apple, bu durumun olabileceğini önceden ön görmüş ve sizlerin maksimum rahatlıkla telefonunuzu kullanabilmeniz adına tıklama sesini kapatma imkanını size vermiş. Az sonra anlatacağım ayarları 16yaparak kolaylıkla tüm tıklama seslerini saniyeler içerisinde iptal edebileceksiniz. Bunun sonucunda mesajlaşma gibi çok fazla tıklama işleminin yapıldığı uygulamalarda bu ses sizi rahatsız edemeyecek.

Tıklama Sesleri Nasıl Kapatılır?

Şimdi anlatacağım işlem Apple cihazların birçoğunda aynı şekilde yapılabiliyor.Yani hem iPad cihazlarda hem de iPhone cihazlarda bu işlemi aynı şekilde yapabilirsiniz.İşlemi yapabilmek adına öncelikle cihazımızın ayarlar bölümüne giriyoruz.Ardından Sesler seçeneğine dokunuyoruz ve ses ayarlarını özgürce değiştirebileceğiniz bölüme erişiyoruz.Burada bizi ilgilendiren iki adet alan var. Bunlardan birincisi klavye tıklamaları, ikincisiyse kilit tıklamaları. Eğer klavye sesinden dolayı rahatsızlık duyuyorsanız doğal olarak klavye tıklamaları seçeneğini off durumuna yani devre dışı duruma getirmelisiniz. Bunun dışında kilitleme işlemini yaparken duyduğunuz tıklama sesini de beraberinde kapatmak istiyorsanız kilit tıklamaları bölümünü de off yani devre dışı hale getirebilirsiniz. Tıklama seslerini kapatmak işte bu kadar basit ve kısa bir işlem.

4 yorum

  1. Kadir Kılıç Yanıtla

    iphone’un tıklama seslerinden kurtulmak için sadece sessize alıyordum buda başka sesleri engelliyordu. bunu öğrenmem iyi oldu. teşekkürler.

  2. Hasan Keskin Yanıtla

    Rahatısz edci iphone tıklama seslerinden bsayenizde kurtuldum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir