iPhone Nasıl Hızlandırılır?

iPhone hızlandırma

Akıllı cihazlarımız bazen istemediğimiz derece de yavaşlayabiliyor ve maalesef buna bir çözüm bulmak çok zor. Bunun cihaz üreticileri tarafından planlanmış olarak yapıldığını düşünenler de var. Yani bunun asıl sebebinin yeni ürünlerini satmak için olduğunu söylüyorlar. Bu mantıklı bir teori olsa bile bizi durduramaz. Çünkü sizler için iPhone hızlandırma yollarını toparladık ve bu yazıyı okuduktan sonra iPhone cihazınız önceki haline göre oldukça hızlı olacak, bunun garantisini verebiliriz. iphone hızlandırma rehberi

Yazımızın konusuna girmeden önce hatırlatmak istediğim bir nokta var. Cihazınıza virüs girmiş olabilme ihtimalini göz ardı etmeyin. Eğer cihazınızda bir virüs varsa bu durum cihazınızı ciddi anlamda yavaşlatacaktır. Her ihtimali düşünüp tedbirli olmakta fayda var. Zaten Apple Music, virüs taraması yapan uygulamalarla dolu olduğu için bu tip bir sorunu aşmanız çok kolay olacak.

iPhone Hızlandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Birçok Apple kullanıcısı bu sorunu aşabilmek adına Jailbreak yapmayı tercih ediyor ancak biz size bunu tavsiye etmeyeceğiz. Bazı yönlerden iyi olsa da sizi çok şeyden mahrum edebildiği için Jailbreak ilk tercihiniz olmasın.Bizim tavsiyemiz animasyonları kapatmanız yönünde. Animasyonları kapatmak ciddi anlamda iPhone cihazınızı hızlandıracaktır. Animasyonları kapatmak için Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik yolunu izleyin. Devamında Assistive Touch’u bu bölümden etkinleştirin. Assistive Touch’u ana ekranın sağ ve sol alt köşelerine alıyoruz ve spotlight arama ekranına ulaşıyoruz. Assistive Touch kendini klavyenin üzerine yerleştirdiği zaman ekrana dokunup tekrar ana ekrana dönüyoruz ve animasyonlardan kurtuluyoruz.

iphone hızlandırma

1 Yorum

  1. Deniz Çelik Yanıtla

    iPhone’u hızlandırmak için denemediğim yol kalmamışken yardımıma yetiştiğiniz için teşekkürler 🙂 Sonunda cihaz biraz ferahladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir