iPhone ve iPad’de bir kişi grubu nasıl kurulur?

iOS Rehber

Telefonların en önemli bölümlerinden birisi daima Rehber olmuştur. Rehber alanı sayesinde numaraları aklımızda tutmamıza gerek kalmadan kaydedebilir, mesaj atabilir ya da arayabiliriz. Apple rehberimizin içinde bulunan verilerin kaybolmasına karşın bir sistem oluşturmuş durumda.Sistemin çalışma alt yapısı iCloud’a bağlı. Yani kurduğunuz kişi grubu aslında sizin iCloud hesabınızda daima kalıyor. Siz silmediğiniz sürece o verileri iCloud ile giriş yaptığınız tüm Apple cihazlarınıza aktarabiliyorsunuz. iphone kişi grupları

iCloud, verilerimizi depolamamıza yardımcı olan bir bulut uygulaması. Uygulama aslında son derece güvenli ancak daha önce birçok kişinin bilgilerini bu bulut uygulaması vasıtasıyla kaptırdığını gördük. Bunun en önemli sebebi şifrelerin kolay tahmin edilebilir olması. Eğer şifrelerinizi oluştururken mümkün olduğunca zor şifreler oluşturmaya çalışırsanız kötü niyetli kişilerin verilerinize sızması mümkün olmayacak. Hatta biraz abartıp random şifreler kullanmanız da sizin için iyi olacaktır.

 

Kişi Grubu Nasıl Kurulur?

  • Kişi grubu oluşturabilmek için öncelikle iCloud’a giriş yapmanız gerekiyor. Giriş işlemini yaptıktan sonra yandaki menüden + işaretine tıklayın.
  • Başlıksız Grup bölüme tıklayarak oluşturacağınız grubun adını yazın ve Enter’a basın. Bu noktada grubunuz oluşmuş olacak. Ancak grubunuzun adını tekrardan değiştirmek isterseniz: Yan menüde listelenen gruplardan adını değiştirmek istediğiniz grubun üstüne iki kere tıkladığınızda ismini değiştirebileceksiniz.
  • Gruba kişi eklemek içinse Tüm Kişiler bölümüne tıklayın. Eklemek istediğiniz kişileri seçin ve eklemek istediğiniz grubun üstüne doğru sürükleyin. Böylece gruba istediğiniz kişileri eklemiş olacaksınız.

iphone kişi grupları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir