iPad ve iPhone Cihazlarda Nasıl Çıktı Alınır?

iPhone Çıktı Alma

Birçoğumuz önemli dosya ve belgelerimizi artık telefonlarımızda barındırıyoruz. Bunun en belirgin sebebi telefon hafızalarının geçtiğimiz yıllarda büyük bir artış göstermesi. Bu kadar büyük bir ilerleme söz konusu olunca insanlarda verilerini telefona aktarmak konusunda şüpheye düşmüyor ve önemli belgelerini telefonlarında barındırabiliyorlar. Bu durumun getirdiği bazı ihtiyaçlar var. Bazı zamanlarda telefonlarımızda depoladığımız verileri yazıcı ile çıkartmamız gerekebiliyor. Apple bunun için AirPrint adlı bir özellik oluşturmuş ve bizlerin iphone çıktı alma işlemini kolayca yapmasını sağlamış. Ancak bilinmesi gereken en önemli konu şu: Apple cihazlarınızda telefon ile çıktı alabilmek için yazıcılarınız AirPrint özellikle olmak zorunda. Eğer yazıcılarınız AirPrint’i desteklemiyorsa çıktı alma işlemi başarısız olacaktır. Eğer AirPrint özelliğini destekleyen yazıcıları incelemek istiyorsanız aşağıdaki adrese gidebilirsiniz. Adreste AirPrint özelliğini destekleyen tüm yazıcıları bulabileceksiniz.

https://support.apple.com/tr-tr/HT201311

iPhone Çıktı Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • İşleme başlamak için öncelikle çıktısını almak istediğiniz uygulamayı (resim, belge vb.) açmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra yazdırma seçeneğine erişmek adına paylaş bölümüne giriyorsunuz.
  • Paylaş bölümünün içerisinde yazıcı simgesini göreceksiniz. Yazıcı simgesine tıkladığınız Yazdır seçeneği çıkacak. Bu alana dokunduktan sonra AirPrint uyumlu yazıcınızın modelini seçmelisiniz.
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra son olarak çıktıyla ilgili bir takım özellikleri ayarlayıp (kaç adet olacağı, hangi sayfaların çıkarılacağı gibi) ekranın sağ üst köşesinde ki yazdır bölümüne tıklıyorsunuz ve çıktı alma işlemi bu şekilde tamamlanıyor.

 

Gelen Aramalar:

ipad nasıl çıktı alınır, iphone nasıl çıktı alınır, ipad çıktı alma, iphone çıktı alma

2 yorum

  1. Ahmet Yanıtla

    iPhone çıktı alma gibi bir özellikten haberim yoktu. Kullanışlı görünüyor. Telefonlar yavaş yavaş yerini alacak galiba bilgisayarların 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir