HomePod fiyatı, çıkış tarihi ve teknik özellikler

HomePod

Apple tarafından üretilen HomePod’un çıkış tarihi ve teknik özellikleri açıklandı. Google ve Amazon gibi büyük firmaların elinde tuttuğu akıllı hoparlör sektörüne Apple herhangi bir erteleme söz konusu olmazsa 9 şubat 2018 tarihinde HomePod ile giriş yapacak. HomePod fiyatı da merak konularından.

HomePod Teknik Özellikleri

Ürünü diğer akıllı hoparlörlerden ayıran en önemli özelliği Siri uyumlu olması. Bunun dışında ürünün dışardan görünen detayları ise şöyle: 17.2 cm ya da 14.2 cm boyutlarında, yaklaşık 2.5 kg ağırlığında, beyaz ya da gri renk seçenekleri olacak.

Ses sistemine baktığımızda Amplifikatörlü yüksek bas kullanıldığını görüyoruz. Bunun dışında HomePod Mp3, Wav, Flac gibi herkesçe bilinen ve kullanılan ses formatlarını ve iTunes üzerinden indirilen tüm ses formatlarını çalıştırabiliyor. Ayrıca siri, wifi ve bluetooth yardımıyla da müzik dinleyebiliyorsunuz.

HomePod uyumlu olan telefonlar IOS 11.2.5 uyumlu olup aynı zamanda iPhone 5 yada iPhone 5’den yüksek bir modele sahip olacak. Tabletlere baktığımızda iPad yada iPad’in üst modellerinin uygun olduğunu göreceğiz. Ürünün desteklediği dil sayısı ise şuan sadece 1 tane: İngilizce.

HomePod Fiyatı

Ürünün ilk olarak ABD’de satışa sunulması bekleniyor. Açıklanan ABD fiyatı ise tam olarak 349$. Bu fiyat Türkiye için belirleyici olmuyor çünkü belirlenen vergi payı eklendiğinde Amerikan Doları olarak karşılaşacağımız fiyat 349$’dan muhtemelen çok daha fazla olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir