Bir iPad’den kısa mesajlar nasıl gönderilir?

iPad Mesaj Yollama

iPad mesaj gönderme

Apple ürettiği cihazlarla birçok alanda daha önce hiç yapılmayan yenilikleri hayatımıza kattı. Bu yazımızda Apple’ın yaptığı çok ilginç bir yeniliği inceleyeceğiz ve nasıl kullanıldığını anlatacağız. Yeniliği sağlayan uygulamanın adı iMessage. Bu uygulama sayesinde Apple cihaz kullanan herkese kısa mesajlar gönderebiliyorsunuz. Yani uygulama sadece Apple cihazlar için söz konusu ancak yine de bu mükemmel bir yenilik. Sonuçta yıllardır tabletlerin sadece oyun oynamak ve internette sörf yapmak için kullanıldığını zannediyoruz ancak tabletlerin başka maharetleri de varmış.

iPad ile Kısa Mesaj Nasıl Gönderilir?

Öncelikle tabletinize bu işlevi kazandırabilmek için iMessage adlı uygulamayı iTunes aracılığıyla indirmeniz gerekiyor. Uygulama özünde Whatsapp’a benziyor ancak bu uygulama sadece Apple kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ayrıca uygulamanın bir diğer özelliği sadece iPad cihazlarda değil, iPod Touch’larda da çalışıyor olması. Bunun yanında iPad cihazdan iPhone cihaza mesaj atmanız da mümkün.

iMessage uygulamasını çalıştırabilmek için doğal bir şekilde internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ayrıca uygulamayı aktif hale getirebilmek için kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor. Bu konuda hatırlatılması gereken en önemli şey iMessage uygulamasını her aktif hale getirişinizde sizden belli bir ücret kesilecek. Eğer bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız maalesef bu ücreti ödemek zorundasınız.

iPad mesaj gönderme

1 Yorum

  1. Gökhan Yanıtla

    iPad ile sms gönderme’ye ihtiyacım olur mu bilmiyorum ama güzel özellikmiş 🙂 teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir