Apple Hesabına Nasıl Para Yüklerim?

Apple’ın ücretli içeriklerini indirmek ve servislerinden yararlanmak amacıyla Apple hesabınıza değişik yöntemlerle kredi yükleyebilir ya da ödemenizi detaylı yöntemler kullanarak tamamlayabilirsiniz. Kısa bir vakit evvelce eklenen kredi ya da banka kartıyla Apple hesabına bakiye yükleme özelliği vasıtası ile kullanıcılar bundan sonra armağan kartı almadan hesaplarına bakiye yükleyebiliyor. apple hesabına para yükleme

Apple’ın ülkemizde kısa bir vakit evvelce aktif ettiği yeni özellik vasıtası ile kullanıcılar rahatlıkla hesaplarına bakiye yükleyebilecek. Daha evvelcedesinde büyük süper marketler, teknoloji mağazaları ve kitap mağazalarından satın alınabilen iTunes Gift Cards isminde iTunes armağan kartlar satın alınabiliyordu. Kullanıcılar satın aldıkları bu kartlarla eş güdümlü hesaplarına bakiye yükleyebiliyor ve bu bakiyeleri iTunes, App Store, iCloud ve Apple Music gibi ücretli servislerinde kullanabiliyor. Kullanıcılar bu bakiyeleri internet üstünden detaylı sağlayıcılar vasıtasıyla da satın alabiliyordu.

Kullanıcıların internetten satın aldıkları bu kodlar e-postayla yollanıyor ve tıpkı mağazalardan satın alınan kodlar gibi çalışıyor. Fakat kullanıcıların internet üstünden kod satın alınırken çok dikkatli olmaları gerekiyor çünkü birtakım siteler kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ya da hesap bilgilerini. çalabiliyor. Apple’ın yeni kullanıcıların tüketimine tanıttığı yeni bilhassa eş güdümlü kullanıcıların dolandırılma riski en aza indiriliyor.

Apple Kimliklerine Nasıl Bakiye Yüklenir?

Hesabınıza bakiye yüklemeniz amacıyla iOS cihazına gereksiniminiz bulunuyor. iOS cihazı kullanarak bakiye yüklemek istiyorsanız App Store programını açmanız gerekiyor. App Store’u açtıktan sonra üst kısımda yer alan Güncellemeler sekmesine gelip üst taraftan profil resminize tıklayınız. Açılan bulgularınız ekranının üst evresinde üç link bulunuyor. Bu linklerin arasında “Apple Kimliğine Para Ekle” seçeceği bulunuyor. Apple Kimliğine Para Ekle opsiyonu seçildikten sonra açılan miktarlardan birisini seçip ya da “Diğer” opsiyonuna dokunarak kendi yüklemek dilediğiniz bakiye sayısını seçenebilirsiniz. Hesabınızda tanımlı olan kredi ya da banka kartından Apple kimliğinize dilediğiniz bakiyeyi yükleyebileceksiniz.

Apple Pay Türkiye’de Kullanılabilir mi? Nasıl Kullanılır?

Önemli Not: Apple hesabınızına “Apple Kimliğine Para Ekle” opsiyonuna tıkladıktan sonra “Diğer” seçeceği amacıyla 50 TL’nin aşağısındaki miktarları yükleyemiyorsunuz. Diğer opsiyonunda gireceğiniz tutarın 50 TL’nin üstünde olması gerekiyor.”

Kullanıcılar bu yeni yöntemle eş güdümlü güvenilir bir şekilde hesaplarına bakiye yükleyebiliyor. Eğer ki hesabınıza bakiye yüklemede problem yaşıyorsanız yorumlardan bildirebilirsiniz.

apple hesabına para yükleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir